BIULANDIA - strona główna
 
Producent
Kolor
Rozmiar

Szukaj w promocjach
Czego szukasz ?

twój rozmiar
Figi Cleo Marcie Aquamarine 6382 Figi Cleo Marcie Aquamarine 6382
85,00zł55,00zł
  
IDEALNE DOPASOWANIE

Tabele rozmiarów (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli szukasz szybkiego sposobu sprawdzenia rozmiaru, wpisz swoje wymiary do kalkulatora na pierwszej stronie mierząc  się ciasno pod biustem i luźno biuście.

Jeśli zaś masz chwilę czasu przeczytaj informacje podane poniżej...

Aby odpowiednio dopasować rozmiar biustonosza trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów:

Po pierwsze OBWÓD.

Idealnie dobrany obwód musi leżeć na plecach poziomo, na tej samej wysokości  co dół miseczek.  Musi ściśle przylegać do ciała, czyli powinien być na tyle luźny abyś czuła się swobodnie i na tyle ścisły żeby nie podjeżdżał do góry. To jaki powinnaś mieć obwód stanika zależne jest w dużej mierze od ilości tkanki tłuszczowej oraz od ułożenia  żeber. Miękka tkanka tłuszczowa nie daje odpowiedniego oparcia, dlatego obwód powinien być węższy niż u kobiety z tym samym obwodem pod biustem, ale mniejszą ilością tłuszczyku, żeby w jak największej mierze opierał się na żebrach.

 

Po drugie MISECZKI.

Szczególnie zwracamy tu uwagę na dwa punkty:

- fiszbiny powinny okalać całe piersi, czyli przylegać do mostka, przebiegać pod piersiami i celować w okolicę środka pachy,  ewentualnie trochę bliżej. Ważne żeby końcówki fiszbin nie wbijały się w wypukłą tkankę piersi.

-miseczki nie mogą być za duże (falują i nie przylegają do piersi) ani za małe (wbijają się w pierś tworząc fale i wybrzuszenia zwane „bułeczkami").  Linia piersi musi być gładka i równa.

 

Po trzecie RAMIĄCZKA.

Aby spełniały dobrze swoją funkcję podtrzymania 20% biustu (tak, tak, reszta  - 80% ciężaru biustu przypada na obwód i to on ma utrzymywać biust w stabilności), muszą być odpowiednio wyregulowane. Ramiączka powinny być na tyle skrócone aby nie spadały z ramion, ale również  aby nie wbijały się boleśnie w skórę. Powinny stabilnie układać się na ramieniu, ale tak abyś mogła je delikatnie od ciała odciągnąć.

 

Jak poprawnie się zmierzyć?

Potrzebna Ci będzie miara krawiecka. Stań prosto, ubrana w  najlepiej dobrany biustonosz jaki posiadasz. Będąc na WYDECHU poprowadź miarę tuż pod biustem, w linii obwodu, POZIOMO i CIASNO. Otrzymany wynik zaokrąglij  w dół do najbliższego obwodu pod biustem w tabeli rozmiarów. Przykładowo: ciasno pod biustem wychodzi Ci 83 cm, zaokrąglasz do obwodu 80, bo taki obwód jest najbliższy Twojemu wynikowi. Jeśli jednak obwód wyda Ci się mało stabilny, spróbuj jeszcze oczko niżej, czyli obwodu 75.

Następnie poprowadź miarę w najszerszym miejscu obwodu w biuście. Miarka powinna być luźna, nie ściskaj nią piersi, bo pomniejszysz wynik. Potem wykonaj taki sam pomiar bez biustonosza. Wybierz większą wartość  - to jest Twój wymiar w biuście. Następnie szukasz swojego wymiaru w tabelce rozmiarów, przy obwodzie pod biustem, który wcześniej ustaliłaś. 

Przykładowo: w biustonoszu otrzymałaś wynik 98cm, bez biustonosza  - 100 cm. Szukasz więc gdzie wartość 100cm znajduje się w tabelce przy obwodzie pod biustem 75 cm. Znajdujesz ją przy literce F. Twój orientacyjny rozmiar, od którego możesz zacząć poszukiwania to 75(34)F. Dziwisz się liczbie w nawiasie?  To cale, które stosuje się w rozmiarówce brytyjskiej.  Jest ona  najbardziej popularna, bo większość firm, które produkują szeroki zakres rozmiarów pochodzą właśnie z Wysp.

Gdybyś szukała swojego rozmiaru w tabelce z rozmiarami polskimi otrzymałabyś wynik: 75G.

Pamiętaj, aby  przy wyborze biustonosza zwrócić uwagę w jakiej rozmiarówce podany jest rozmiar.

 

Pozostaje do omówienia jeszcze jedna bardzo ważna  kwestia. Zależność wielkości misek od szerokości obwodu.  Miski zmieniają swoją głębokość w zależności od obwodu (zauważ, że 80B nie jest równe 65B), dlatego zmniejszając obwód o jeden rozmiar powinnaś zwiększyć rozmiar miski o jedną lub dwie literki (musisz to sprawdzić nabiustnie), a zwiększając obwód o jeden rozmiar zmniejszyć rozmiar misek o jedną lub dwie literki.

Dlaczego piszę o zmienianiu obwodu? Firmy korzystają z różnych materiałów, mają odmienne konstrukcje, modele różnie się rozciągają, czasami  stosują swój wewnętrzny  system rozmiarów, dlatego może okazać się po przymierzeniu, że biustonosz w Twoim „tabelkowym" rozmiarze nie pasuje. Dlatego najlepiej próbować kilku rozmiarów z okolicy.

Jeśli czujesz się zagubiona  w gąszczu informacji i potrzebujesz pomocy napisz do mnie, chętnie pomogę Ci w doborze rozmiaru.

Możesz również umówić się ze mną na przymiarkę u mnie w firmie. Wystarczy, że wcześniej napiszesz e-maila lub zadzwonisz.

 

Jak poprawnie założyć biustonosz?

Nie bagatelizuj tej czynności, bo sposób ułożenia stanika jest kluczowy dla oceny poprawności jego rozmiaru.

Stań pochylona, załóż ramiączka na ramiona. Zapnij z tyłu biustonosz na najluźniejszą haftkę. Dalej w pochyle, włóż prawą rękę do lewej miseczki, sięgnij daleko pod pachę i delikatnie wpasuj pierś do miski tak, aby cała się w niej zmieściła i żeby fiszbiną nie uciskała tkanki piersi, ale leżała pod nią.

To samo zrób lewą ręką z piersią prawą. Następnie wyprostuj się i dopasuj długość ramiączek tak, aby dodatkowo lekko unosiły piersi (podtrzymane już przez miseczki i obwód stanika). Wyreguluj ich długość tak, by nie zsuwały się z ramion, ale i nie wpijały boleśnie w skórę.

Ostateczny etap mierzenia i zakładania biustonosza to test podtrzymania. Zrób parę gwałtownych ruchów, podskoków i zobacz czy biustonosz pozostał na miejscu i dalej stabilnie podtrzymuje piersi. Niedopuszczalne jest by piersi wypadały z miseczek lub obwód przesuwał się w kierunku karku.

 

Lobby Biuściastych - www.biusciaste.prv.pl

Stanikomania - www.stanikomania.pl

Balkonetka - www.balkonetka.pl

 

 

Tabele rozmiarów (kliknij, aby powiększyć)
Kontynuuj
tel. +48 503030419
formularz kontaktowy
Panache Swimwear Isobel Fold Waist Bikini Pant Black Panache Swimwear Isobel Fold Waist Bikini Pant Black
95,00zł